İŞTE ATATÜRK

İŞTE ATATÜRK
Allah Kuran’da: “Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme! Çünkü kulak, göz ve gönlün hepsi bundan sorumlu tutulacaktır.” (17/İSRA/36) buyurmuştur. Atatürk de: “Türk Kuran'ın arkasında koşuyor; fakat onun ne dediğini anlamıyor, içinde neler var bilmiyor ve bilmeden tapınıyor. Benim maksadım; arkasında koştuğu kitapta neler olduğunu Türk anlasın” (Osman Ergin, Türk Maarif Tarihi 1-5, 1977 /A. Gürtaş, s. 41) demektedir.- "İŞTE ATATÜRK" PORTALINA GİRMEK İSTEDİĞİNİZDE YUKARIDAKİ RESMİ TIKLAYINIZ.

GÜNCEL VE GÜNCELLİĞİ SÜREN YAZILARSÖYLEMEK VE SÖYLENMEK


*****

http://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/03/masumlari-kiyan-sessiz-kalandir.html

*****

TÜRK KİMDİR*****

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
SİNAN MEYDAN'IN "ATATÜRK’SÜZ ÇANAKKALE 
SAVAŞI TARİHİ YAZILAMAZ" BAŞLIKLI YAZISINI 
OKUMAK, DEĞERLENDİRMEK VE İNDİRMEK 
İSTEDİĞİNİZDE YUKARIDAKİ RESMİ TIKLAYINIZ


https://drive.google.com/file/d/0B7OnMyZUD2CIT0FBdkU1Q3E5eEE/view


*****

MEHMET AKİF ERSOY: ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE


....

MEHMET AKİF ERSOY ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE ...


DİP NOT:

18 Mart Şehitler günü vesilesi ile, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere bizlere bu toprakları vatan yaparak emanet eden,  tüm şehit ve ebediyete göçen gazilerimizi saygı ve minnetle anar ve Allah'tan rahmet dilerim. Ruhları şad, mekanları da cennet olsun İnşallah.

M. kemal Adal


*****

ANKARA TERÖRÜNÜN ARDINDAN*****

MATEMATİK ŞAŞMAZ

Ahmet B. ERCİLASUN

20 Mart 2016 Pazar 00:00

http://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/03/matematik-sasmaz.html

*****


26 Mart 2016 Cumartesi

*****

2 Nisan 2016 Cumartesi

ABD'YLE İNCİRLİK ÜSSÜ POLEMİĞİArmağan KULOĞLU
02 Nisan 2016 Cumartesi 00:02

http://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/04/abdyle-incirlik-ussu-polemigi.html

*****


3 Nisan 2016 Pazar


ÜLKÜCÜ MİLLİYETÇİ HAREKETİN SON SINAVI MI?


 
Ahmet B. ERCİLASUN
03 Nisan 2016 Pazar 00:00

Ülkücü milliyetçi hareket Türklük üzerine, Türk ülküsü üzerine kurulmuş bir harekettir. Ülkücüler, ülkenin bağımsızlığını, millet ve devletin birlik ve bütünlüğünü canlarından aziz bilirler.

1980 öncesinde verdikleri destanî mücadele ile Türkiye'nin Moskof pençesine düşmesine, Afganistan'a dönüşmesine engel olmuşlardır.

Ülkücü milliyetçi hareket, düşmanı doğru tespit eden uzak görüşü, bütün stratejik cephelerde varlığını gösterebilmesi, elindeki bütün güçleri cepheye sürebilmesi, sağlam karakteri, mücadele gücü ve azmi sayesinde Türkiye'nin kaderini belirleyen asli unsurlardan biri olmuştur.

                1980, özellikle 1990 sonrası için aynı şeyi maalesef söyleyemiyorum. Hasım değişmiş, fakat ülkücü milliyetçi hareketin azımsanmayacak sayıdaki mensubu bunu fark etmemiştir.

Yeni hasımlar, Türklüğü, Türk kavramını ortadan kaldırmak isteyen; ülkeyi bölme talebini saklamayan bölücü teröristlerin liderleri ve siyasi uzantılarıyla müzakereler yapan; Cumhuriyet'in temel ilkelerini reddeden gruplardırVe bu grupların Türkiye'de ele geçirmediği neredeyse hiçbir şey kalmamıştır.

TIKLAYINIZ

http://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/04/ulkucu-milliyetci-hareketin-son-sinavi.html

*****

9 Nisan 2016 Cumartesi


YÖNETİMİN UYGULAMALARI GÜVEN VERMİYOR

Armağan KULOĞLU
09 Nisan 2016 Cumartesi 00:00

Yönetimin dış ve iç politikaları ve uygulamaları çelişki yaratmakta, güven vermemektedir. Bugüne kadar birçok konuda tekrarlanan çelişkilere son zamanlarda yenileri eklenmiştir.


*****

 11 Nisan 2016 Pazartesi


BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ HAREKETİ


Ahmet B. ERCİLASUN

Ahmet B. ERCİLASUN

10 Nisan 2016 Pazar 00:00

Bıçak kemiğe dayanmıştır. Ülkemizi bölmek isteyenlerin azgınlıkları sabır taşını çatlatacak raddeye gelmiştir. Bölücü terörcüler, vatanın bir parçasını işgal etmeye yeltenmişler, özerk yönetimler ilan etme cüretini göstermişler; ülkemizin kalpgâhında canlı bombalar patlatarak devlete meydan okumaya kalkışmışlardır.

                Bundan daha vahim olmak üzere:

                Bölücü terörcülerin amaçları açıkça bilindiği hâlde ülkemizi yönetenler, devlet görevlilerini ayaklarına göndererek onlarla pazarlığa oturmuşlar; "çözüm süreci" adını verdikleri pazarlık sürecinde vatanımızın bir bölgesinde silah stoklamalarına göz yummuşlardır. Üstüne üstlük terörle mücadele eden subaylarımızı yıllarca hapislerde tutarak yargılamışlar ve böylece düşmana cesaret ve moral vermişlerdir.

                Ana muhalefet partisine gelince:

                Onlar da çözüm sürecinin özüne karşı çıkmamışlar, sadece yöntemine itiraz etmişlerdir. Süreç denilen pazarlık görüşmelerinin gizli kapılar ardında değil, TBMM'de yapılması gerektiğini söyleyip durmuşlardır. Yani Oslo'da, İmralı'da değil, TBMM'de.

                Bir yandan pazarlıklar sürerken bir yandan da Türk milletini pazarlıklara ikna etmek için "âkil" denilen heyetler kurmuşlar, bunları Anadolu'ya göndererek devlet kurumlarının, üniversitelerin salonlarında konuşturmuşlar, itiraz eden öğretim üyelerini üniversitelerden atmaya girişmişleridir.

                İktidar, ana muhalefet ve âkillerden oluşan koroya basın yayının büyük kısmı da katılmış, ülkeyi bölme, Türk adını Anayasa'dan silme senaryolarına halkı alıştırmak için televizyon ekranlarında her akşam tartışma programları hazırlayarak beyinleri yıkamaya çalışmışlardır.

                Giriştikleri pazarlık sürecine rağmen bölücü terörcülerin askerimizi, polisimizi, korucumuzu, halkımızı öldürmeye devam ettiğini görünce süreci buzdolabına kaldırdıklarını söyleyenler hâlâ süreç masalı okumaya devam etmektedirler. "Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına" aldıklarını bağıra bağıra ilan edenler şimdi Arif Nihat'tan şiirler okuyarak, vatan ve bayrak diyerek ortalıkta dolaşmaktadırlar.

                Bir yandan da "yeni anayasa" denilerek süreç pazarlıklarında, Dolmabahçe mutabakatlarında gündeme gelen anayasadan Türk kavramının kaldırılması, egemenliğin paylaşılması çalışmaları devam ettirilmektedir. Yani terörün amacı olan bölücülük ve bu devletin sadece Türk milletine ait olmadığı safsatası âdeta hak gibi görülmektedir.
Bölücülere âdeta "haklısınız ama bunu silahla yapmayın" denilmektedir.

                İşte ihanete varan bütün bu girişimlere karşı "Birlikte Türk Milletiyiz Hareketi" kurulmuştur. Hareket mensupları aylarca çalışarak ülkenin içinde bulunduğu vahim durumu anlatan ve ne yapılması gerektiğini belirten bir kitapçık hazırlayarak 414 imza ile milletimizin huzuruna çıkmıştır. 06.04.2016 tarihinde Türkiye Barolar Birliği salonunda yaptıkları basın toplantısı ve panelle de varlıklarını kamuoyuna ilan etmişlerdir.

                "Terörün amacı olan bölücülük, hak gibi görülerek mücadele yapılamaz. Bu bakımdan, bölücü terörün ideolojisi, silahlı-silahsız saldırıları ve bütün yasal ve yasa dışı unsurları birlikte ele alınarak topyekûn ve çok yönlü bir mücadele başlatılmalıdır." diyerek yola çıkan "Birlikte Türk Milletiyiz Hareketi"ne bütün Türkler davetlidir.

btmhareketi@gmail.com 

adresine girerek ve 

facebook.com/birlikteturkmilletiyiz 

adresinde haberleşerek siz de harekete katılabilir; kitapçıktaki isimlere siz de adınızı ekleyebilirsiniz.

                İsimler on binleri, yüz binleri bulmalı ki Türk'ün uyumadığı cümle âlem tarafından anlaşılsın. Aksi takdirde olanlardan dolayı hiç kimsenin hayıflanmaya, ahüvah etmeye hakkı olmaz. 
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ sitesinden 11.04.2016 tarihinde yazdırılmıştır.


*****


14 Nisan 2016 Perşembe 
Nisan 10, 2016


Önce WikiLeaks… Şimdi Panama Belgeleri… Kralların, başkanların, başbakanların, siyasi liderlerin para işleri ortaya dökülüyor.  Ülkelerin istihbarat servislerinin siyasilerin para ilişkilerini takip etmeye özel önem verdiklerini biliyoruz. İngilizler gizli belgelerinde Atatürk’ün para ilişkisi konusunda hangi bilgilere sahipti? İngilizlerin gizli yazışmalarında Atatürk hakkında neler yazdıklarının minik bir özeti…


İngiltere Kralı VIII. Edward 1936’da ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yaparak, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ile görüştü.

Para işlerine girmeden önce İngilizler, 1920’li yılların başında Mustafa Kemal’i nasıl tanıyorlardı, buna bakalım…

Bundan önce de bir ismi tanıyalım:

Adı, Horace George Montagu Rumbold (1869-1941)…

İngilizlerin önemli diplomatlarından biriydi. Arapça, Japonca ve Almanca biliyordu.
Biz bu ismi daha çok; İstanbul’daki İngiliz Yüksek Komiseri olarak görev yapmasından ve İngiltere adına Lozan Barış Antlaşması’na katılmasından biliyoruz.

I. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla İtilaf Devletleri’nin İstanbul’daki diplomatları ülkelerine döndü. Savaşı kazanınca diplomatik kurumlardan farklı olarak işgal devrine mahsus “Yüksek Komiserlik” kurdular.

İstanbul’daki Yüksek Komiserlik, İngiliz Dışişleri’ne bağlıydı. Hazırladıkları yıllık raporları “gizli” damgasıyla bakanlığa gönderirlerdi.

Gizlilik içeren bu raporlar 1966 yılından itibaren peyderpey açıldı. 1981 yılından itibaren bu belgeler Türkçe’ye çevrilip yayınlandı. Örneğin, Doç. Ali Satan, 1920-1925 arasını kapsayan “yıllık raporları” kitaplar haline getirdi.

Bakın İngilizler, 1920 başında Mustafa Kemal’i doğru-yanlış nasıl tanıyordu?..

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

*****

15 Nisan 2016 CumaBir Derleme: kÖZLÜ SÖZLER!.- Aydoğan KEKEVİUzun bir süredir derlediğim “özlü sözler”den yaptığım bir güldesteye kişisel “deneyimlerimden, yaşadıklarımdan” esinlenerek yazıya aktardığım düşünce ve duygu ürünlerini de katarak paylaşıyorum.

Derleme”de herkesin kendi düşüncesine ve yaşam felsefesine göre beğenebileceği birşeyler bulabilmesi umuduyla.

Aydoğan KEKEVİ 09.4.2016

* * *

 Derlemenin girişine rahmetli ağabeyim  Turan KEKEVİ’nin anısına onun “Askeri Okul”notlarından  eve geldiğinde bana da yazdırdığı ve 55 yıl önce Almanya’ya birlikte getirdiğim ama herhangi bir şekilde yitirdiğim not defterimden  -aklımda kalan- dört özlü sözü yazarak başlamak ve onun 2 dörtlüğüyle de bitirmek istiyorum;

“Yüksek tepelerde yılanlar da bulunur kartallar da; biri sürünerek çıkmıştır diğeri uçarak.”Cenap ŞAHABETTİN (*)

“O kürkler ki gerçek sahiplerini hayvanlıktan kurtaramamışlardır, kaldıki giyenleri…” (Kaynak?)

“Kıran da olsa kırıl düş, eğilme sakın!”Tevfik FİKRET

“Kendini Altun kupadan sakın;zehiri teneke kupa içinde sunmazlar.”
Cenap ŞAHABETTİN

(*) Cenap Şahabettin ile ilgili aydınlatıcı bilgiler gönderen Sayın Mustafa AYAN’a en içten teşekkürlerimle.


* * * * * *

GÜLDESTE:

TIKLAYINIZ
*****

24 Nisan 2016 Pazar


LAİKLİK VE DEVRİMLER HÂLÂ SAĞLAM


 


23.04.2016 00:00

ATATÜRK'ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuş, kuran ahaliye Türk Milleti denmiş, geri kalmışlıktan kurtulmak için devrimler yapılmıştır. Millet kavramına geçiş ve çağdaşlaşmanın gerçekleştirilmesi kolay olmamış, bu konuda mücadele verilmiş, Cumhuriyet ve Türk Millî sistemi oturtulmuştur.

Sistem,1950'den itibaren zaman zaman erozyona uğratılmak istenmişse de, atılan temeller sağlam olduğu, yetişen yeni nesil bunu benimsediği, akıl ve bilim üstün geldiği için yakın geçmişe kadar fazla zarar görmemiş, hatta bazı alanlarda daha da gelişmiştir.

Sistem zorlanmaya başlıyor
...........


 Kutlanmasından rahatsız olunan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Yüce Türk Milletine kutlu olsun!

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/ sitesinden 23.04.2016 tarihinde yazdırılmıştır.
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

http://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/04/laiklik-ve-devrimler-hala-saglam.html
*****

27 Nisan 2016 Çarşamba


ÜSLÛP FARKI ve ONURLU BİR LİDERE MEKTUP
DAHA ÖNCE ALENİ PAYLAŞTIĞIM İKİ YAZIMI, BLOGUMDA "TC.  27NCİ GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL SAYIN IŞIK KOŞANER'İN İBRETLİK VEDA MESAJI" İLE TARİHE NOT DÜŞMEK MAKSADIYLA,  TEKRAR PAYLAŞIYORUM. MKA.

ÜSLÛP FARKI

 
M. Kemal ADAL.
(E). Top. Alb.
İZMİR
25 Haziran 2010

Çeşitli arkadaşlıklarda, edinilen  arkadaşlar ve dostlar vardır yaşam sürecinde. Her kıssadan çıkartılıp alınacak hisseler olduğu gibi…

Size  Devre arkadaşlığından, asker arkadaşlığından, bir iki anımdan ve üslup farkından bahsetmek istiyorum dinlerseniz.

Bilenler bilir, tabiri bilmeyenler için söylüyorum: Devre arkadaşlığı, asker arkadaşlığının bir parçasıdır, subaylar için… Er ve erbaşların “Tertip” arkadaşlığına benzer, sivildeki sınıf arkadaşlığı gibidir.

Benim devrem (Kara Harp Okulu 1965 Yılı Mezunları Devresi), Kara Kuvvetlerinin biraz istisna (benzerlerinden ayrı tutulan) bir devresidir.

Siz gene de “İstisnalar kaideyi bozmaz” kuralı bağlamında değerlendirin anlatacaklarımı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


*****

1 Mayıs 2016 Pazar


ÖZÜR BORCU

Armağan KULOĞLU

30 Nisan 2016 Cumartesi 00:04

Ergenekon Davası hakkında Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından şimdi de Yargıtay davayı esastan ve usulden bozmuştur. 

 Yargıtay kararı, yanlışlıkları ve yaşanan insanlık dramını bütün çıplaklığıyla ortaya çıkartmıştır. Ergenekon terör örgütü diye bir örgüt olmadığını da belirterek, davaya"Ergenekon" isminin verilmesinin de yanlışlığını gözler önüne sermiştir. 

 Şimdi dava sürecinde peşin hüküm verenlerin, buna destek olanların öz eleştiri yapması gerekmektedir.


Amaç baskı ve korku oluşturmaktı


Davanın amacı suçu ortaya çıkartmak, devlete karşı girişilen eylemleri engellemek değil, ülkede korku ve baskı oluşturmak, biat etmeyenleri ürkütmek ve sonlarının ne olacağını göstererek iktidarlarının sürekli olmasına imkân yaratmaktı.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ*****

6 Mayıs 2016 Cuma

KOMUTANLIK VE ASKERİ LİDERLİK HAKKINDA


SUBAY OLMAK İSTEYEN GENÇLERE ÖĞÜTLER VE KOMUTANLARA (AMİRLERE ) HATIRLATMALARTürk Subayı, muhakeme kudretine haiz, açık görüşlü, her şeyi evvelden düşünebilir, kararında durur, kararının icrasında dayanıklı ve cevval, harp talihinin değişikliklerinden müteessir olmaz, taşıdığı yüksek şeref ve mes'uliyeti tamamıyla müdrik bir şahsiyettir. Her sahada komutan ve mürebbidir.

 Subay adayları Türk Silahlı Kuvvetlerine katılan her yeni asker gibi yemin ederler.

Gençler, eğer edeceğiniz yemine sadık kalamayacak ve:

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

*****


7 Mayıs 2016 Cumartesi


GİZLİ AJANDA KALMADI


07.05.2016 00:07
Siyasi gündemimizde çok enteresan gelişmelere yol açan beyanlar oldu. Üstelik bu beyanlar devletin en üst kademesindekiler tarafından yapıldı. Bu beyanlardan biri, laikliğin anayasada yer almaması ve anayasanın dindar olması, diğeri de tarihimizi 1919 yılından sonra başlatan anlayışın kabul edilemeyeceğine ilişkindi.

Laiklik karşıtlığı yeni değil

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/05/gizli-ajanda-kalmadi.html


*****


14 Mayıs 2016 Cumartesi


İKİ TARAFLI TERÖR

Armağan KULOĞLU

14 Mayıs 2016 Cumartesi 00:08

Bir taraftan IŞİD, diğer taraftan PKK, Türkiye iki taraflı terör saldırısıyla karşı karşıya. Çok sıkıntılı bir dönem geçiriyoruz. Sorunların aşılması için yeni teşebbüsler gerekiyor.

Kilis'e mermiler düşüyor!

Hayır! Kilis'e artık mermi düşmüyor, hedef gözetilerek ateş ediliyor. Bir zamanlar IŞİD bölgede etkinlik ve saha kazanmak için PYD ve diğer güçlerle savaşırken atılan mermilerden bazıları Türk topraklarına düşüyordu. O zaman dahi atışın geldiği yer tespit edilip misliyle karşılık veriliyor ve bu durum yetkili merciler tarafından da açıklanıyordu.
Ancak şimdi durum tamamen farklı ve başta Kilis olmak üzere Türkiye'de sınır bölgesindeki yerleşim bölgeleri hedef alınarak ateş edilmektedir.

..............

Bu tehditler ve daha birçok sorun varken, yeni anayasa, başkanlık, partili cumhurbaşkanlığı konularının öncelikli olarak gündemde tutulmasını Türk Milletinin sorgulaması gerekmez mi? Koyun can derdinde, kasap..

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ*****

22 Mayıs 2016 PazarMAHŞERİMİZZ...GÜNCELLİĞİ SÜREN ESKİ TARİHLİ BİR ALTEMUR KILIÇ YAZISI (MKA) 28 Ocak 2012

 “Mahşerimizin” dört süvarisi, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları, Ordu düşmanları, Kürtler ve Ermeniler doludizgin!.. Ordu düşmanlarıyla Cumhuriyet düşmanları atbaşı; kıyamet yakın! 

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.*****


22 Mayıs 2016 Pazar


PKK'YLA MÜCADELEDE ETKİNLİĞİ ARTIRMA

Armağan KULOĞLU
22 Mayıs 2016 Pazar 00:00

Çözüm süreci hatasından sonra yeniden başlayan PKK terör örgütüyle mücadele, güvenlik güçlerinin büyük fedakârlığıyla devam etmektedir. Ancak bu mücadelenin bedeli, iktidarın çözüm sürecindeki yanlışlıkları, hatta suç teşkil edecek yasa dışı davranışları ve uygulamaları nedeniyle ağır olmaktadır. Bu yanlışlıklardan siyaset diyerek sıyrılmak mümkün değildir.

Terör eylemlerinde artış var

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


*****

22 Mayıs 2016 Pazar
SİZ MİLLETİN GÖZBEBEĞİSİNİZ!

 

Ahmet B. ERCİLASUN
22 Mayıs 2016 Pazar 00:00


Siz milletin ordusu, siz milletin askerisiniz. Siz mukaddes bir ocak, siz peygamber ocağısınız.

                 Siz Tanrıkut Motun'un demir bir disiplinle kurup geleceğe bıraktığı, alınları nice zaferle taçlanmış şanlı birliklersiniz.

                 Siz Malazgirt, Mohaç, Çanakkale, Dumlupınar'sınız. Siz Köl Tigin'siniz, Alpaslan'sınız. Siz Yıldırım, siz Temür Bek'siniz. Siz Fatih, siz Gazi Osman Paşasiz Mustafa Kemal'siniz.

                Siz yaşayanlardan ibaret değilsiniz. Siz bir şehitler ve gaziler ordususunuz. Siz milletin geleceğisiniz, siz umutsunuz.

                 Siz milletin gözbebeğisiniz, siz milletsiniz.


                Fakat...


                Fakat bugün yaşayanlar, bugünün kurmayları, bugünün komutanları!Siz bu ülkede yaşamıyor musunuz? Siz herkesin gördüğünü görmüyor musunuz, herkesin işittiğini işitmiyor musunuz?

                Siz ülkenin nereye götürüldüğünün farkında değil misiniz? Silah arkadaşlarınıza yapılanları da mı görmediniz? Nice arkadaşınızın istikbalinin karartıldığını, hatta nicesinin hayatının söndürüldüğünü de mi görmediniz?"Aldatılarak" bu işleri yaptılar. Onlar aldatıldı, siz de mi aldatıldınız?

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


*****

4 Haziran 2016 Cumartesi


IŞİD OPERASYONLARININ TÜRKİYE'YE ETKİSİ

Armağan KULOĞLU

04 Haziran 2016 Cumartesi 00:01

Irak ve Suriye'de IŞİD kontrolündeki bölgeleri kurtarmak için yapılan operasyonlar devam etmektedir. Bu bölgelerin kurtarılma aşaması ve sonrası Türkiye'yi doğrudan etkilemektedir. Bu kapsamda oluşan ve oluşacak olan tehditlerin dikkatle değerlendirilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasında geç kalınmaktadır.

Irak Felluce operasyonu

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ*****


11 Haziran 2016 CumartesiİÇE DÖNÜK ALGI OPERASYONLU DIŞ POLİTİKA

Armağan KULOĞLU

11 Haziran 2016 Cumartesi 00:01


Sınır bölgelerinde cereyan eden olaylar ve içeride artan terör, yeterli önlemlerin alınmadığını, takip edilen dış politikanın da hatalı olduğunu göstermektedir.

 Kırmızı çizgiler seyrediliyor 


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


*****

18 Haziran 2016 Cumartesi


TSK SUÇLAMALARI CEVAPSIZ BIRAKMAMALI


 
Armağan KULOĞLU
18 Haziran 2016 Cumartesi 00:01

Terörle mücadeleyi kahramanca ve tereddütsüzce yürüten ve kolluk güçleriyle birlikte görev yapan TSK mensuplarının bu mücadelesini yasal bir çerçeveye oturtmak, yetki karmaşasını ortadan kaldırmak, moralini, motivasyonunu ve mücadeledeki etkinliğini artırmak ve yasal güvencesini sağlamak amacıyla yeni düzenlemeler yapılmaktadır.

Yasal boşluklar
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/06/tsk-suclamalari-cevapsiz-birakmamali.html


*****


4 Haziran 2016 Cumartesi


IŞİD OPERASYONLARININ TÜRKİYE'YE ETKİSİ

Armağan KULOĞLU

04 Haziran 2016 Cumartesi 00:01

Irak ve Suriye'de IŞİD kontrolündeki bölgeleri kurtarmak için yapılan operasyonlar devam etmektedir. Bu bölgelerin kurtarılma aşaması ve sonrası Türkiye'yi doğrudan etkilemektedir. Bu kapsamda oluşan ve oluşacak olan tehditlerin dikkatle değerlendirilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasında geç kalınmaktadır.

Irak Felluce operasyonu

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ*****


11 Haziran 2016 CumartesiİÇE DÖNÜK ALGI OPERASYONLU DIŞ POLİTİKA

Armağan KULOĞLU

11 Haziran 2016 Cumartesi 00:01


Sınır bölgelerinde cereyan eden olaylar ve içeride artan terör, yeterli önlemlerin alınmadığını, takip edilen dış politikanın da hatalı olduğunu göstermektedir.

 Kırmızı çizgiler seyrediliyor 


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


*****

22 Haziran 2016 Çarşamba


YAŞAR NURİ ÖZTÜRK RABBİNE KAVUŞTU.


 "BİZ ALLAH İÇİNİZ ve SONUNDA O'NA DÖNÜP GİDECEĞİZ." 2 / BAKARA / 156


KUR’AN SEVDALISI DEĞERLİ BİLİM ADAMI, İLAHİYAT VE FELSEFE PROFESÖRÜ, HUKUKÇU, LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARININ ÖNDE GELEN YILMAZ SAVUNUCUSU, KUR’AN’DAKİ İSLAM’IN GÜNÜMÜZDEKİ DUYURUCUSU, MAKALELERİNDEN, KİTAPLARINDAN VE MEDYADAKİ PROGRAMLARINDAN "KUR’AN’DAKİ DİNİ / İSLAMI" ÖĞRENDİĞİM ÂLİM, SAYGIDEĞER İNSAN YAŞAR NURİ ÖZTÜRK, 22 HAZİRAN 2016 TARİHİNDE VEFAT ETMİŞTİR.

KENDİSİNE ALLAH’TAN RAHMET, AİLESİNE VE SEVENLERİNE SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.

RUHU ŞAD, MEKÂNI DA CENNET OLSUN İNŞALLAH.


M. Kemal Adal

22 Haziran 2016 / İZMİR*****

3 Temmuz 2016 Pazar


ALGI YARAT, GÜNDEM DEĞİŞTİR, ÜSTÜNÜ ÖRT

Armağan KULOĞLU

02 Temmuz 2016 Cumartesi 00:00

İktidarın, dış politikada başlattığı radikal değişimin yaratacağı tepkileri hafifletme ve iç politikadaki olumsuzlukların üstünü örtme çabasında olduğu görülmektedir.


Dış politikadaki radikal değişim


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


*****

9 Temmuz 2016 Cumartesi

NEDEN BARIŞIYORUZ?

Armağan KULOĞLU

09 Temmuz 2016 Cumartesi 00:00

Dış politikadaki radikal değişikliklerin bundan sonra da devam edeceği anlaşılmaktadır. Ülkelerle olan ilişkilerimizin neden sorunlu duruma geldiği, sonra da neden düzeltilmesine çalışıldığının değerlendirilmesinde yarar görülmektedir.

 İsrail'le ilişkiler


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/07/neden-barisiyoruz.html*****

10 Temmuz 2016 Pazar


TÜRK DE MÜSLÜMAN DA İNSAN DA DİK DURUR!

Ahmet B. ERCİLASUN

10 Temmuz 2016 Pazar 00:00

                Türk, tarihte iz bırakmış sayılı milletlerden biridir. Hunlar, Köktürkler, Karahanlılar, Selçuklular, Temürlüler, Osmanlılar... Her biri büyük coğrafyalara hâkim olmuş, milyonları yönetmiş hanedanlar. Motun, Attila, Köl Tigin, Gazneli Mahmud, Alpaslan, Temür, Fatih, Babür... Hepsi de yiğit, hepsi de cihangir. Yüzyıllarca dünyayı idare etmişler.

                İstiklal Savaşı bir destan ve onun şanlı önderi bir destan kahramanı, bir kurucu ata.

                Türk, böyle bir tarihin, böyle kahramanların vârisi. Böyle bir mirasa sahip olan bir milletin çocuğuna kul karşısında eğilmek, el pençe divan durmak yakışmaz. Türk isen dik duracaksın! Sen koskoca bilim adamısın, halkın sevdiği bir sanatçısın, başarılı bir iş adamısın... Her şeyden önce şanlı bir tarihin gururunu taşıması gereken bir Türk'sün.Zamanenin gelip geçici diktatörlerinin, siyasetçilerinin önünde ne diye eğilip bükülüyorsun?

Türk isen dik duracaksın!


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ*****

17 Temmuz 2016 Pazar

DURUM SİYASİ RANTA ALET EDİLMEMELİ

 

Ahmet B. ERCİLASUN
17 Temmuz 2016 Pazar 00:00

                Türkiye olağanüstü bir gece ve gün yaşadı. Bir grup asker darbe teşebbüsünde bulundu ve başaramadı. Darbeciler için hüküm hemen verildi: FETÖ'cüler. Biz akademisyenler daima ihtiyatlı davranırız. Elimizde kesin belgeler olmadıkça hüküm vermeyiz. Elbette hukukta da böyle olması gerekir. Yargılama olur, belgeler, bulgular, tanıklar değerlendirilir ve hüküm verilir.

               Grubun aidiyeti bir yana ortada bir darbe teşebbüsü olduğu açıktır. Bunu gece ve gün boyunca izledik. Çok canımızı sıkan görüntüler de izledik. Bir yandan bombalanan Meclis binasının görüntüleri. Bir yandan Türk askerini aşağılayan görüntüler. Durumdan vazife çıkarıp sözle ve davranışla askere yapılan sataşmalar.

17 Temmuz 2016 Pazar

ÇAKMA ABD DARBESİ İLE...


Ahmet TAKAN
17 Temmuz 2016 Pazar 00:00


Vatana, millete, devlete bu ihaneti kim tezgahladıysa... Kimlerin veya hangi yapılanmaların bu alçaklıkta en küçük bir payı varsa Rabbim onları kahretsin.

 30 yılı aşkın meslek hayatımda çok kriz günleri, çok can sıkıcı gündemler yaşadım. Fakat hiçbiri önceki gece yaşadıklarımızın kenarından bile geçemez. O, Irak'ı, Libya'yı, Suriye'yi andıran dehşet gecesinin Ankara versiyonunu andıran görüntülerini tekrarlamayacağım. Olup bitenlerin bir bölümüne, televizyon ekranlarından gazete sayfalarından şahit oldunuz. Şimdilik, gördüklerinizin ve bildiklerinizin, göremedik ve bilmediklerinizin çok azı olduğuna inanın yeter!..

 Biliyorum; sabırlı olmalıyım.

 Biliyorum; 3-5 gün daha dişlerimi sıkıp olayların sıcaklığının geçmesini beklemeliyim. O yüzden genel bir değerlendirme ile kendimi tutmaya çalışıyorum.


15 Temmuz Cuma gecesi olup bitenin adı; yine senaryosu ABD'de yazılmış, buralarda birilerinin, piyonların eline tutuşturulmuş çakma darbedir

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.
*****

17 Temmuz 2016 Pazar


17.07.2016 12:40 

ALIN YAKIN TARİHİ GERİYE, MEHDİYE YEMİNİMİZ VAR DEYİP BOMBA YAĞDIRANLARIN, MEDYADA SİYASETTE ÖNÜNÜ KİM AÇTI?Bir.. Sokaklarda cemaat kurşunlarıyla ölen yüzlerce şehidin önünde saygıyla eğiliyorum, başta Erol Olçak ve 17 yaşındaki oğlunun Boğaz Köprüsü’ndeki çatışmalarda öldüğünü öğrendim, içim yandı, yirmi yıl öncesinden çok iyi tanışırdık, bir on yıl var ki hiç görüşemedik, bir ortak arkadaşımızın cenazesinde karşılaştık ayak üstü birkaç laf ettik, çok entelektüel ve mizahi yüksek sohbeti zevkli bir çocuktu, Tayyip Erdoğan’a çok yakın çalışıyordu, bu reklam işlerini çok iyi biliyordu, küslüğümüz uzak duruşumuz ise malum siyasi düşüncelerimiz, ne diyeyim Erol’un ölümü, canımı yaktı.

Sabaha doğru ikinci korkunç haberi aldım, cemaat operasyonlarından nasibini almış sürülmüş iftiraya uğramış canım arkadaşım Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz’ın vurulduğu haberi geldi.. Fatih tanıdığım en zeki polistir, okumadığı kitap seyretmediği film yoktur, felsefi siyasi psikolojik analizlerini saatlerce doyumu olmayan bir sohbetle dinlersiniz.. Helikopter emniyet müdürlüğünü havadan tararken emniyetin önüne çıkıyor ve henüz ayrıntısını öğrenmedim ama tahminim yerinde duramamış o da helikoptere sıkmıştır, orada mermi karnından girdi sırtından çıktı, şu an yoğun bakımda, son haber durumu iyiymiş, saatlerce öldüğünü sandım, yana yakıla ağladım, Fatih’e geçmiş olsun diyorum.

ŞAYET DARBE BAŞARILI OLSAYDI  


İki.. Darbe lafı öne çıkıyor ama yaşanan gerçek bir ‘iç savaş’.. Sevgili okuyucu, bugün ve bundan sonra medyadaki yazıları şöyle okuyun, şayet darbe başarılı olsaydı bugün içeri kimler alınacaktı kimlere dokunmayacaklardı. 

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


*****

23 Temmuz 2016 Cumartesi


BİR MUSİBETİ ATLATTIK ŞİMDİ BÜTÜNLEŞME ZAMANI

Armağan KULOĞLU
23 Temmuz 2016 Cumartesi 00:00


Ülkemiz, demokrasimiz, cumhuriyetimiz büyük bir badireyi, halkın ve sağduyulu güvenlik güçlerinin gösterdiği tepkiyle önledi. Şimdi yaraları sarma ve bir daha buna benzer olaylarla karşılaşmamak için akılcı tedbirler alma zamanıdır.

 Akıl dışı bir teşebbüs


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


*****

24 Temmuz 2016 Pazar

MADDE MADDE24.07.2016 00:00

                1. Darbeciler, vatandaşa kurşun sıkanlar, TBMM'yi bombalayanlar asla bağışlanamaz. Darbe girişimi sırasındaki canilikler bütün milletin gözleri önünde cereyan etti. Dinî fanatizmin insanları nasıl cani ruhlu yaptığı açıkça görüldü. Bu sebeple dinî fanatizm asla kabul edilemez.

                2. FETÖ'cü denilen unsurların Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bu ölçüde sızmasına yardımcı olan, göz yuman, sızmadan habersiz olan yöneticiler asla bağışlanamaz. Fethullahçı terör örgütüyle yıllarca birlikte olanlar, birçok işi birlikte yapanlar da suçludur; onların da yargılanması gerekir; aksi kabul edilemez.

                3. Türk askerine linç girişiminde bulunmak, onları aşağılamak asla bağışlanamaz. Bu da dinî bir fanatizmdir. Fanatizmin bu türü de kabul edilemez.

                4. Diyanet İşleri Başkanı'nın son hadiseler karşısında vaziyet alması, ikide bir beyanatta bulunması, teyakkuz çağrıları yapması, din ve din hizmetleri dışındaki işlere karışması kabul edilemez. Başkanlığın yapması gereken, yanlış din anlayışları, "mistik hezeyanlar" konusunda çok önceden halkı uyarmaktı. İş işten geçtikten, her şey toplumun önünde açıkça cereyan ettikten sonra cemaat konusunda uyarılarda bulunmak Diyanet'i kurtarmaz. Onlara düşen, bir siyasi gibi tavır almak değil, cemaat ve cemaat dışındaki bütün dinî sapkınlıklar konusunda halkı uyararak doğru din anlayışını göstermektir. 

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.*****

24 Temmuz 2016 Pazar

İPİN UCU

Hüseyin MÜMTAZ

Çorabın nereden söküldüğünü anlamak için çektiğim ipin ucu üç yerden kopuverdi.
1. Dedeağaç’a inen helikopter; 
2. İncirlik’teki Amerikalılara sığınma olayı ve 
3. Çanta ve ceplerdeki “dolarlar”…

Tamam, anladık “kuzgun leşe” durumundasınız ama “leşinizi” neden ve nasıl Yunan’a sürütüyorsunuz be birader?
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.*****

25 Temmuz 2016 Pazartesi


ALLAH İLE ALDANANLAR!


Av. Cemil Can
Tarih: 24.7.2016 


15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine “tıpış tıpışoy verdiğimiz Cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu da konuştu:
 Duygularını gizleyemeyen MHP Milletvekili Ekmelettin, “Hakim ve polislere yönelik lekeleme kampanyası var” (1) diyerek Cemaat’e sahip çıktı…

Konuşanlardan biri de eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell‘in özel Kalem Müdürü Lawrence Wilkerson.
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

*****

30 Temmuz 2016 Cumartesi

KAŞ YAPARKEN GÖZ ÇIKARMAYALIM

Armağan KULOĞLU

30 Temmuz 2016 Cumartesi 00:00

Darbe girişiminin üzerinden iki hafta geçti. Bu girişim henüz yeteri kadar aydınlanmadı. Yetkililerin açıklamaları ve komutanların ifadeleri, sadece başlarına gelen hikâyelerden ibaret. 

 Konunun derinliğine inilememesi tedirginlik yaratıyor. Soruşturmaların ilerlemesiyle tablonun ortaya çıkması bekleniyor. 

Hedef, darbe yapısının tam olarak ortaya çıkarılması, dış ve iç bağlantılarının açıklığa kavuşturulması. 

Ancak bu suretle önümüzdeki dönem için alınacak tedbirlerin sağlıklı olarak tespit edilmesi mümkün olabilecek.

Provokasyonlara ve ihbarlara dikkat    

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

*****

2 Ağustos 2016 Salı

669 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÖZETİ (ARŞİVLİK REFERANSTIR.-MKA)

      

Mahmut Esen
E. Mülkiye Başmüfettişi

gönderen:Mahmut Esen <mahmutesen@gmail.com>
yanıt:Turkiye-icin-el-ele@googlegroups.com
alıcı:Muzaffer İlaldı
,
turkiye-icin-el-ele@googlegroups.com,
erzincan-kemaliye-egin-grubu@googlegroups.com
tarih:2 Ağustos 2016 16:28
konu:[Türkiye] 669 sayılı KHK


Olağanüstü hal kapsamında, darbe teşebbüsü ve terörle mücadele çerçevesinde zaruri olan tedbirlerin alınması ve Milli Savunma Üniversitesinin kurulmasına ilişkin usul ve esasların düzenlenmesini amaçlanmayan, 31.07.2016 gün ve 29787 sayılı R.G. yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunan, toplumumuzu yakından ilgilendirmekte olan 669 sayılı KHK’nin; arz ettiği önem, çok sayıda kanunda değişiklik yapılmasını kapsaması hususu da dikkate alınarak, kamuoyunu bilgilendirme bağlamında tarafımdan hazırlanmış genişletilmiş sistematik bir özeti aşağıya çıkarılmıştır.

              Yararlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.
                                                                                           Mahmut ESEN
                                                                                           E. Mülkiye Başmüfettişi

1-Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı/irtibatı belirlenerek KHK ekli listede gösterilmiş olan: (125) Sb, (68) Astsb. TSK’dan; (9) general, 910 Sb. ve 277 Astsb.  J.Gn.K.’dan  çıkarılmıştır.

 Bu kişilerin mahkûmiyet kararı aranmaksızın, askeri rütbe ve memuriyetleri alınmakta, yeniden eski teşkilatlarında, kamu hizmetinde veya özel güvenlik şirketlerinde istihdam edilmeleri önlenilmiştir.  Ayrıca silah ruhsatları, pilot lisansları ve pasaportları iptal edilmektedir. (Md.2)

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

*****

6 Ağustos 2016 Cumartesi


TSK'YA BİR DARBE DAHA

Armağan KULOĞLU

06 Ağustos 2016 Cumartesi 00:00

TSK'nın yeniden yapılandırılmasına ilişkin KHK çıkmıştır. Bunun OHAL kapsamında gündeme getirilmesi düşündürücüdür.

Yeni düzenleme olumsuz   
                                                                       
 Yeniden düzenlenen üst komuta bağlantıları, TSK' da komuta karmaşına sebep olmuş, emir komuta birliğini bozmuştur. Bu durum disiplini zedeleyecek, komutanlık gücünü ortadan kaldıracaktır.

 Sivil sayı üstünlüğü sağlamak için, adı "askeri şura" olan YAŞ'a, bu konuyla alakası olmayan hükümet üyelerinin ilave edilip, asker üyelerin azaltılması, konulara bilmeden veya siyaseten karar verilmesi ve orduya siyaset sokulması tehlikesini beraberinde getirecektir.

 Harp Akademilerinin kapatılması, Harp okullarının Milli Savunma Üniversitesi bünyesine alınması da, bu eğitim ve öğretim kurumlarının fonksiyonlarının anlaşılamadığının, tarihi geçmişlerinin ve ülke özelliklerinin dikkate alınmadığının, diğer ülkelerdeki örneklerinin de sağlıklı incelenmediğinin bir ifadesidir.

 GATA ve askeri hastanelerin sağlık bakanlığına devredilmesi de, askeri sağlık konusunun anlaşılamadığını, dünyadaki emsallerine de bakılmadığını göstermektedir.

 Askeri liseler ve astsubay hazırlama okullarının kapatılmasında da gelenek ve teamüllerin dışına çıkılmıştır. Bu kurumların, iyi yetişmiş ve motive edilmiş birer askeri insan kaynağı olduğu, ıslah edilmesinin daha doğru bir yaklaşım olacağı değerlendirilmektedir.

Hazırlığı önceden yapılmış DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


*****


16 Ağustos 2016 Salı


DOKUZ EYLÜL İLAHİYATTAKİ DEĞİŞİMİN YORUMSUZ HABERİDİR!

BİLGİLERİNİZE VE DEĞERLENDİRMENİZE SUNULMUŞ, ÜZERİNDE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN İBRETLİK BİR OLAY TESPİTİ OLARAK, TAKDİR VE YORUMU KİŞİSEL VİCDANLARA BIRAKILMIŞTIR.https://www.youtube.com/watch?v=s4KsfqiIefk&feature=youtu.be

M. Kemal Adal


*****

20 Ağustos 2016 Cumartesi


TSK'NIN YAPISI UCUBEYE DÖNDÜ

Armağan KULOĞLU

20 Ağustos 2016 Cumartesi 00:00

Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında KHK'yle TSK'nın yapısı değiştirilmiştir.

 Bu yapı değişikliği geleceği de içine alarak süreklilik gösterdiğinden anayasaya uygun olmadığı gibi, şekil itibariyle de ucubedir.


Yapı karmakarışık


 Kuvvet Komutanlıklarının istihbarat, harekât, teşkilat ve eğitim konularının Genelkurmay Başkanlığı'na, personel ve lojistik konularının MSB'ye bağlanması tam bir karmaşadır. Darbeleri önleme bahanesiyle başı sonu belli olmayan böyle bir uygulamanın, karışıklığa yol açacağı, emir komuta birliğini bozacağı, TSK'da güç zafiyeti yaratacağı açıktır. Bile bile böyle bir uygulamaya gidilmesi, ülke güvenliğinin değil, başka düşüncelerin ön planda tutulduğunu göstermektedir.

 Yeni yapılanma iki hafta içinde düzeltme ihtiyacı göstermiştir. Ancak yeni yapı esastan yanlış olduğu için, düzelttikçe daha da bozulmaktadır. Bunun sakıncalarını başta TSK görecek ve yaşayacak olmakla beraber, ortaya çıkacak güç zafiyeti, ülkenin varlığını, bekasını, güvenliğini, hak ve menfaatlerinin korunmasını tehlikeye düşürebilecektir.

 TSK'nın tümünün suçlu gibi gösterilip, alelacele böyle bir uygulamaya gidilmesi doğru değildir. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi elzemdir. İktidarın bu tepki uygulamasından vazgeçmesi, muhalefetin bu konuda etkin olması, TSK'nın da ülke menfaatleri açısından ısrarla bunun yanlışlığını ortaya koymak için çaba sarf etmesi gerekmektedir. Bunda tümünün sorumluluğu vardır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.
https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/08/tsknin-yapisi-ucubeye-dondu.html
*****

27 Ağustos 2016 Cumartesi


IŞİD'E VE KÜRT KORİDORUNA GEÇİT YOK

Armağan KULOĞLU

27 Ağustos 2016 Cumartesi 00:00

Türkiye, sınırının IŞİD'den temizlenmesi amacıyla ÖSO'yla birlikte sınır ötesi bir harekât gerçekleştirmiştir.

ABD ve YPG'den önce davranıldı

YPG güçlerinin Fırat'ın batısına geçmesini kırmızı çizgi ilan eden Türkiye'nin, bu harekâta geçici izin verdiği, ABD'nin de, kısa süre içinde YPG güçlerinin bölgeyi diğer unsurlara bırakarak terk edeceği sözünü verdiği bilinmektedir.

Ancak gelişmeler, YPG'nin Münbic'ten sonra Cerablus ve Azez'e doğru ilerleyerek burayı da kontrol etmek istediğini göstermiştir. Bu durum, YPG'nin asıl amacının, IŞİD bahanesiyle kuzeydeki Kürt Koridorunu tamamlamak olduğunu açığa çıkarmıştır.

Bu nedenle Türkiye, hem IŞİD'i sınır bölgesinden uzaklaştırmak, hem de PYD'yi uyarmak maksadıyla, Menbiç'in kuzeyindeki PYD ve batısındaki IŞİD hedeflerini ateş altına almıştır. IŞİD'in son zamanlarda saldırılarını artırması üzerine de, bölgenin IŞİD'den temizlenmesi için PYD'nin amacını da göz önünde bulundurarak, ABD ve PYD'den önce davranmış, ÖSO'ya destek vererek ve onunla birlikte Cerablus'a harekât gerçekleştirmiştir.


Uluslararası mutabakat yeterli

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.
*****

30 Ağustos 2016 Salı


30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA VE ANMASI


“Ne Mutlu Türküm Diyene”  diyen ve ​diyebilmekten onur duyan, ​"Türk ​İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek" te azimli ve kararlı olan, aziz Türk Milleti’ min 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı kutluyorum.
 ​
Başta Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Halaskar ​Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşları olmak üzere, canları ve kanlarıyla, günümüzde de bu toprakları vatan yapıp bize emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi  minnetle anarken Allah'tan rahmet diliyorum. 

Ruhları şad, mekânları da cennet olsun İnşallah.

Türk vatanının bütünlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varoluş ilkelerini savunmak amacı ile, yurt içinde ve yurt dışında, fedakârca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Güvenlik Kuvvetlerimizi, karada, denizde ve havada, her zaman ve her yerde galip ve muzaffer eyle, her türlü şer ve musibetten koru Allah’ım.

Sen her şeyi bilen ve her şeye gücü yetensin.  Hesabını veremeyeceğimiz sınavlarla deneme bizi, ülkemizi, bütünlüğümüzü ve TC. mizi payidar eyle ya Rabbilalemin.


*****

3 Eylül 2016 Cumartesi


TÜRKİYE'NİN SURİYE POLİTİKASI VAR MI?

Armağan KULOĞLU

03 Eylül 2016 Cumartesi 00:00

 Türkiye'nin bir Suriye politikası olup olmadığı anlaşılamamaktadır. Yok ise, bunu real politik çerçevesinde hemen belirlemesi, var ise revize etmesi, uygulanacak stratejileri, taktikleri ona göre şekillendirmesi ve uygulamaları da buna göre yapması gerekmektedir.


Suriye politikası nasıl olmalı?

Suriye, küresel güçlerin menfaat alanı içinde, Türkiye'ye güneyden gelecek her türlü tehdide açık, boş bırakıldığında, Hatay ve Sınır Aşan Sular gibi konulardan dolayı, doğrudan veya dolaylı tehdit oluşturma özelliğine sahip bir ülkedir.

Suriye'nin; toprak bütünlüğü içinde, ülkeyi kontrol etme kapasitesinde bir yönetime sahip, istikrarlı, fakat fazla güçlü olmayan, mümkün olduğu ölçüde iyi komşuluk ilişkileri içinde bir ülke konumunda olması tercih edilmelidir. Türkiye'nin Suriye politikasının da bunları sağlayan bir yapıda olması gerekmektedir.


Politikadaki tutarsızlık Türkiye'yi zora soktu

Arap Baharı Suriye'ye ulaştığında olayların akışı, Türkiye yönetimini değişik beklentiler içine sokmuştur. ABD'nin önderliğindeki koalisyonun içinde yer almış, muhalifler tarafından teşkil edilen Özgür Suriye Ordusu'nu destekleyerek, Esad yönetiminin kendi halkına karşı acımasız davranışlarını da dikkate alarak, yönetiminin devrilmesinde aşırı bir hevesle rol oynamaya çalışmıştır.

 Burada Türkiye'nin en büyük eksikliği, Suriye'nin mevcut yönetiminin Rusya ve İran için ne kadar önemli olduğunu anlayamaması, Batı'nın yönetimi devirmesinin sonucunda, BOP, Kürdistan ve Sünni kuşak dahil, nasıl bir yapı peşinde olacağını kavrayamaması, Afganistan ve Irak örneklerindeki kaosu dikkate alamamasıdır.

 Gelinen durumda, ÖSO etkili olamamış, çeşitli radikal gruplar türemiş, IŞİD ülkenin 1/3'ünü kontrol eder hale gelmiş, PKK'nın Suriye ayağı YPG kuzeyde rol ve yer kapmış, ABD'nin müttefiki olmuş, Türkiye de Rusya'yla bir süre kriz yaşadığından müdahale imkânı bulamamıştır.

 Böyle bir ortam içinde Türkiye, menfaatlerini korumak ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, oluşan ortamı değerlendirerek Fırat Kalkanı harekâtını gerçekleştirmiştir.


Fırat Kalkanı harekâtının hedefi

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.
*****

10 Eylül 2016 CumartesiFIRAT KALKANI: EVET AMA YETMEZ!


Armağan KULOĞLU

10 Eylül 2016 Cumartesi 00:00

Fırat Kalkanı operasyonunda önemli mesafe kaydedilmiş ve koalisyonun 3-4 senede yapamadığını TSK, ÖSO'yu da destekleyerek kısa sürede başarmıştır. Ancak bunu devam ettirmek ve siyasi amaca ulaşana kadar da diplomasiyle sonuçlandırmak gerekmektedir.

Harekât devam ettirilmeli

Harekât, Cerablus bölgesinin kontrol altına alınmasıyla başlamış, güneye Menbic istikametine devamla Sacur Çayı'na dayanmıştır. Devamında batıya doğru geliştirilmiş, Çobanbey'den ikinci cephe açılmış, Cerablus-Azez hattının bütünü 98 km. genişliğinde, 5-25 km. derinliğinde kesintisiz olarak kontrol altına alınmıştır.

Genişlik itibariyle istenilen elde edilmiş, ancak henüz güvenliği sağlayacak derinliğe ulaşılamamıştır. Derinliğin El-Bab dahil, 40-45 km.'ye ulaşması gerekmektedir. Harekât IŞİD üzerinde sonuç alınıncaya kadar devam ettirilmelidir. Bu durum, PYD'nin güneyden El-Bab'tan dolaşarak Afrin'le birleşmesini de engelleyecektir.

Operasyonun IŞİD'le mücadele safhasına koalisyon, göstermelik de olsa arada destek vermektedir. Ancak PYD'nin işgal ettiği Menbic'den çıkarak Fırat'ın doğusuna çekilmesi sorunu devam etmektedir. Sorunun kaynağı ABD'dir. ABD bu konuda verdiği sözün arkasında durmamaktadır. "Çekildi" diye kandırmaya çalışmaktadır. Erdoğan-Obama görüşmesinden de bir sonuç alınamamıştır. Zaten alınamayacağını daha önce de değerlendirmiştim.

Menbic konusundaki kararlılık sürdürülmeli

Burada Türkiye'nin güvenliği ve prestiji söz konusudur. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı bütün beyanlarında PYD'nin, Menbic'den Fırat'ın doğusuna çekilmemesi halinde hedef olacağını, gereğinin yapılacağını belirtmiştir. Bunun arkasında durma zorunluluğu vardır.

Türkiye'nin, Suriye'nin terör örgütlerinden temizlenmesi, toprak bütünlüğü, istikrarının sağlanması kapsamında Rusya, İran ve Suriye yönetimiyle koordinasyon içinde hareket etmesi, Türkiye'nin Menbic'e operasyonu için elini güçlendirecektir. Bu durumda ABD üzerinde oluşturulacak yoğun diplomatik baskının da sonuç vermesi beklenebilir. Ancak son tahlilde Türkiye'nin güç kullanması zaruridir. Güvenlikli bölge önerisine ısrarla devam edilmelidir.

Harekât hedefine ulaştıktan sonra bölgenin kontrolü için Türkiye'nin daha fazla kuvvet tahsis etmesi gerekecektir.

ABD'nin Rakka için Türkiye'yi öne sürerek kullanma düşüncesine de dikkat edilmelidir.

Menbic olmazsa Afrin denenmeli

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

*****

12 Eylül 2016 Pazartesi


2016 YILI KURBAN BAYRAMI KUTLAMASITürk Vatanında, Türk  bayrağı altında, yekpare bir üniter, ulus devlet olarak, milletçe hep bir arada, mutlu, sevgi dolu ve huzurlu bayramlar özlemi ile:

Başta Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Halaskar ​Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşları olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapıp,​ bize emanet eden ve bu emaneti korumak için canlarını ve kanlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

 Allah'ın  aileniz ve sevdiklerinizle birlikte size, milletimize ve tüm inananlara nice huzurlu, güzel, aydınlık, bereketli, hayırlı bayramlar göstermesini; geçemeyeceğimiz sınavlar ile bizleri sınamamasını;

Zulme uğrayan tüm mazlum ve masumlar ile yakınlarına ve sevenlerine sabır ve tez zamanda selamet nasip etmesini;

Zalimlere "adaleti ile", mazlum ve mağdurlara da "merhameti ile" tecelli etmesini niyaz ediyorum.

Geleceğiniz mutlu ve yolunuz aydınlık, her şey her türlü şerden uzak ve gönlünüze göre güzel ve hayırlı olarak, 2016 KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU VE   ULUSUMUZUN DİRLİĞİNE, MAZLUMLARIN KURTULUŞUNA, İNSANLIĞIN HUZUR, BARIŞ VE HİDAYETİNE VESİLE OLSUN. 

İnşallah...

Lakin hepimiz tarafından açık ve şüphesiz bilinmelidir ki:

"Gerçek şu ki, insan için çalışıp didindiğinden başkası yoktur" (53 / NECM  / 39)

“…Gerçek şu ki Allah, bir toplumun mâruz kaldığı şeyleri, onlar, birey olarak içlerindekini / birey olarak kendilerine ilişkin olanı değiştirmedikçe, değiştirmez…” (13 / RA'D /  11)

 Şu bir gerçek kiAllah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (4 / NİSA / 58)

“Yeryüzünde, orası barışa kavuştuktan sonra bozgun çıkarmayın. Ürpererek ve ümit ederek dua edin O'na. Hiç kuşkusuz, Allah'ın rahmeti, Güzel düşünüp güzel iş yapanlara çok yakındır.” (7 / A’RAF / 56)


HUZURLU VE MUTLU NİCE BAYRAMLARA SELAMETLE…https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/09/2016-yili-kurban-bayrami-kutlamasi.html

*****

24 Eylül 2016 CumartesiBİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE GÖRDÜK

Armağan KULOĞLU

24 Eylül 2016 Cumartesi 00:00

Kendilerinden öncekiler sanki hiç düşünememişler gibi, Türk Milletinin değerlerinden tavizler vererek terörün önleneceğini zannedenlerin ülkeyi ne hale getirdiğini ve açılım adıyla ne duruma geldiğimizi bütün açıklığıyla gördük.

Bunların birlik ve beraberliğimize, tek bayrak, devlet, vatan, millet ilkesine ne kadar zarar verdiğine, terörü ne kadar tırmandırdığına, "yanılmışız" dendikten sonra üstesinden gelebilmek için de ne kadar ağır bedel ödediğimize şahit olduk. 

Bu bedeli ödemeye de devam ediyoruz.


Huylu huyundan vazgeçemiyor

Belediye yönetimlerine kayyum atandıktan sonra, bunlardan bazılarının girişlerindeki Kürtçe tabelalar, çok isabetli bir kararla kaldırıldı ve belediyelere Türk bayrakları asıldı. Ancak İçişleri Bakanı tarafından, Kürtçeyle sorun olmadığı, işgüzarlık yapıldığı gerekçesiyle, Kürtçe tabelanın yeniden takılması emri verilmiş.

Kürtçeyle bir sorun yoktur. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi dili Türkçedir. Bu bir anayasa hükmüdür. Belediye de resmi bir kurumdur. Resmi kurumun kapısında T.C. ibaresi bulunur ve kurumun adı, her ne olursa olsun, Türkçe yazılır. Bu bir işgüzarlık değil, zorunluluktur. Şimdi hem T.C. yok, hem de Kürtçe yazı var. Yetmiyormuş gibi bir de Ermenice eklemişler. Bu da hâlâ, şirin görünerek siyasi rant sağlamak için milli değerlerimizden taviz verilmesine devam edildiğini ve edileceğini, hatta anayasanın ihlal edildiğini göstermektedir.

Bu kapsamda maalesef birçok taviz verildiği, ancak bunların bir işe yaramadığı ve değerlerimize de zarar verdiği tecrübeyle sabittir. Türkiye'nin başka hiçbir bölgesinde böyle bir uygulama yoktur ve olamaz. Mahalli dillerin, bölge insanları arasında konuşulmasına engel yoktur. Ancak onun resmiyet kazanması, önce milleti, sonra da ülkeyi böler. "Yaptık da bölündü mü?" diyenlere, ülkenin haline bir bak demek gerekir.


Yeniden çözüm süreci beklentisi

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

*****

1 Ekim 2016 Cumartesi


AMAN! KIBRIS'A DİKKAT!

Armağan KULOĞLU

01 Ekim 2016 Cumartesi 00:00

Türkiye FETO, terör, Suriye harekâtı ve daha birçok hayati konuya eğildiğinden Kıbrıs konusuna fazla ilgi gösterememekte, ancak görüşmeler de 2016 sonuna kadar sonuçlandırılmak üzere devam etmektedir. Fakat bu konu da en az diğerleri kadar hayati önemdedir.


Garantörlük tartışılıyor

BM Kıbrıs özel temsilcisinin gözetimindeki görüşmelerde tarafların mülkiyet konusunda genel hatlarıyla anlaştıkları, ancak garantörlük konusunda ise anlaşamadıkları ortaya çıkmıştır. Akıncı'nın özellikle Türkiye'de yaptığı görüşmeden sonra garantörlüğü savunması dikkat çekmiştir. Hatta bunu savunurken, İngiltere'nin garantörlükten vaz geçebileceğini ancak üslerinden vazgeçmeyeceğini, Yunanistan'ın, Rum tarafı Kıbrıs'a tek başına sahip çıktığı için fazla ilgilenmeyebileceğini, oysa Türk toplumunun geçmişteki tecrübesine istinaden vaz geçmesinin mümkün olmadığını ve güvenceyi Türkiye'nin garantörlüğünde gördüğünü ifade etmiştir.

Bu gelişme, Türkiye ve KKTC'nin konunun ciddiyetine vakıf olduğunu göstermesi açısından memnuniyet vericidir. Ancak hata, bu konunun tartışmaya açılamayacak kadar hayati nitelikte olduğundan müzakere edilmesindedir.


Annan Planı hâlâ gündemde

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

*****

8 Ekim 2016 Cumartesi

RAKKA VE MUSUL'A EL MECBUR

Armağan KULOĞLU

08 Ekim 2016 Cumartesi 00:00

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun, bölgenin IŞİD'den temizlenene kadar devam edeceği ifade edilmektedir. Ancak bu harekâtın hedefi ve bundan sonra yapılacak operasyonların amacı, bölgenin IŞİD'den temizlenmesinin çok ötesindedir.

Fırat Kalkanı'nın hedefi

Bu harekâtın hedefi, "95x45 km.lik bir alanı kontrol ederek buradaki IŞİD tehdidini yok etmek ve bu sahayı güvenli bir bölge haline getirerek güvenliği sürekli kılmak ve mültecilerin de bu bölgede yaşamasına imkân sağlamak" şeklinde açıklanmıştır.
Ancak bu harekâtın hedefinin, IŞİD tehdidinin ötesinde, PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturduğu kantonların, Fırat Kalkanı'yla arasına girmek suretiyle kuzeyde bir Kürt oluşumunun gerçekleşmesini önlemek olduğu da bir gerçektir. Ayrıca PYD'yi, Türkiye'nin Kırmızı Çizgi olarak ilan etmesine rağmen işgal ettiği Menbic bölgesinden çekilmeye de zorlamaktır.

Konu bölgenin IŞİD'den temizlenmesi olduğunda taraflar itiraz etmemektedir. Üstüne üslük göstermelik de olsa koalisyon tarafından da desteklenmektedir. Ancak PYD söz konusu olduğunda en başta ABD'den itiraz gelmektedir. Bu nedenle işi uzatmadan askeri gücümüzü artırarak harekâtın süratle sonuçlandırılmasına ihtiyaç vardır. Menbic konusunda da Türkiye itibarını korumalıdır.

Rakka operasyonundaki anlaşmazlık


DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
*****

28 Ekim 2016 Cuma


CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

bayrakne_mutlu

“Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.”
 ​- ATATÜRK​


“Ne Mutlu Türküm Diyene” diyen ve ​diyebilmekten onur duyan; "Türk ​İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek" te azimli ve kararlı olan, A​ziz Türk Milleti’m​in Cumhuriyet Bayramı’ nı kutluyorum.

Yapacağımız seçim, tercih ve “Emaneti ehline veren” oylarımızla, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünüp parçalanmadan, Türk bayrağı altıda, yekpare bir ulus devlet olarak, milletçe nice bayramlarımızın çok daha coşkulu ve mutlu kutlanma imkanlarını ebediyen sağlamasını, Allah’tan niyaz ediyorum.

Başta Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Halaskar ​Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşları olmak üzere, canları ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapıp,​ bize emanet eden tüm şehit ve gazilerimizi Rahmet, minnet ve ibretle anıyorum.

Ruhları şad, mekânları da cennet olsun İnşallah.

M. Kemal Adal.
29 Ekim 2016 / İZMİR


*****

22 Kasım 2016 SalıFES’İN MAHREM TARİHİ       SİNAN MEYDAN


Fesin Ecnebi Kökeni ve Bir İngiliz Oyunu

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı yobaz kesimin öteden beri sembolüdür fes… Atatürk düşmanı kafaya sorsanız şapka ecnebi/Hıristiyan başlığı, “fes” ise Müslüman/Osmanlı başlığıdır! Bu düşüncesi nedeniyle Atatürk düşmanı yobaz, adeta şapkanın üstünde tepinip, sabah akşam şapkaya küfrederken, fesi din ve iman simgesi sanarak sevip sayar, hatta bugün 21. yüzyılda kafasına kalıbı bozulmuş bir vişneçürüğü fes takıp, püskülünü gururla dalgalandıra dalgalandıra arz-ı endam eder! Onu bu fesli haliyle gören cemaat mensupları da Adama bak amma Müslüman! diye takdirlerini belirtmekten kendilerini alamazlar!...

Oysa ki Atatürk düşmanı yobaz kafa fena halde yanılmaktadır.Her şeyden önce fesin Müslümanlıkla hiçbir alakası yoktur. Fesi ilk kullananlar da, fesi üretip Osmanlı’ya satanlar da Müslüman değildir!

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


*****

3 Aralık 2016 CumartesiEİNSTEİN İLE SON RÖPORTAJ VE EĞİTİM SİSTEMİM.Kemal Adal

Herkese açık olarak paylaşıldı  -  00:35

Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir.
~Albert Einstein~

Einstein ile son röportaj izlemek için tıklayınız:Daha az göster


https://kemaladal.blogspot.com.tr/2016/12/einstein-ile-son-roportaj-ve-egitim_3.html
*****

8 Ocak 2017 Pazar

DİNÎ REFERANSLI TERÖR NASIL ÖNLENİR?

 

Ahmet B. ERCİLASUN

08 Ocak 2017 Pazar 00:00

Siyasi ve idari alanda yapılması gerekenler şunlardır:

1. Ülke içindeki bütün dinî yapılanmalar (cemaatler, tarikatlar, çeşitli dinî gruplaşmalar)derhal incelenmeye alınmalıdır. Grup liderleri, yönetici kadroları, yalnız terörist örgütlerle ilişkileri açısından değil, selefî, fanatik görüşlere sahip olup olmadıkları açısından da araştırılmalı ve kontrol altına alınmalıdır. Terör örgütleriyle, selefî  görüşlerle ilişkili bulunan dinî yapılanmalar hemen dağıtılmalıdır.

2. Ülke sınırlarından giriş ve çıkışlar sıkı kontrol altında tutulmalıdır. (Sınırlardaki mayınların neden kaldırıldığını hiç kimsenin sorgulamamasına şaşırıyorum.) Mülteci gruplarıyla ülkeye girenler de aynı şekilde selefî, cihatçı görüşlere sahip olup olmadıkları açısından incelenmelidir.

3. Dine dayalı siyaset yapılmamalı, din işleri ve inançlar siyaset için kullanılmamalıdır. Yöneticiler ve siyasiler mitinglerde, kapalı salon toplantılarında, yazılı veya sözlü açıklamalarda, açılışlarda dinî referanslı ifadelerden vazgeçmelidirler. Ülke idaresi dinî değil dünyevi bir iştir. Özellikle iktidar mensuplarının camilerde vaaz eder gibi konuşmaları, hem ülkede laiklik yokmuş gibi bir intiba oluşturmakta, hem de fanatik ruhlu insanları tetiklemektedir.

4. Yeni Suriye politikasına devam edilmeli, Suriye'nin kendi işini kendisinin halletmesi sağlanmalıdır. Suriye'de istikrarı, güney sınırımızda YPG yapılanmasına izin verilmemek şartıyla,  oradaki rejimin sağlamasına müsaade edilmelidir. Herhangi bir terör tehdidi gelmedikçe komşu ülkelerin iç işlerine karışılmamalıdır.

Eğitim alanında yapılması gerekenleri de aşağıya yazıyorum:
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

*****

9 Ocak 2017 Pazartesi


15 ADET KHK ve UYGULAMALARINA TOPLU BAKIŞ

Anayasanın 121 inci maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre,  Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 22.7.2016- 02.01.2017 tarihleri arasında kararlaştırılmış olan 667[1] - 681 sayılı (toplam 15 adet) KHK ile mevzuatta yapılmış çok sayıda/köklü değişikliler; bölümler halinde, uygulama örnekleriyle birlikte özetlenmiş olarak aşağıya çıkarılmıştır.
                                                                                                           
Mahmut ESEN
E. Mülkiye Başmüfettişi

 Not: Son olarak yayımlanan 02.01.2017 gün ve 679-681 sayılı KHK’lerle,   (61)  adet muhtelif kanun/KHK’de yapılmış olan ek/değişiklikler, ilgili bölümlerinde kırmızı renkli olarak gösterilmiştir. 

I-KAMU PERSONELİNE / KURUM VE KURULUŞLARA YÖNELİK DÜZENLEMELER 
1-Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan;  (3.721) yargı,  (4.821) TSK, (1.922) Jandarma, (32) Sahil G.K, (20.277) EGM mensubu ve (63.636) kamu görevlisi olmak üzere (görevlerine sonradan iade edilmiş 474 personel hariç ) toplam  (93.935) kişinin görevlerine son verilmiştir.[2]

             [Görevine son verilen personel sayısı; (Mayıs 2016 tarihi itibarıyla) istihdam edilen toplam kamu personelinin %2,8’ine karşılık gelmektedir. Görevlerine son verilmişkamu personelinden bazılarının, hizmet sınıfı/ kurumları itibarıyla dağılımı;  Mayıs 2016 itibarıyla toplam çalışanlara oranı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Sıra No
Hizmet Sınıfı/Kurumu
Görevine Son Verilenlerin Sayısı
(Sektörde)Toplam İstihdam Edilenlere Oranı                 (%)
1-
Yargı Mensupları (As. Hakimler Hariç)
3.721
23,4
2-
Mülki İdare Amirleri
303
14
3-
EGM
20.277
7,8
4-
Öğretim Elemanları
4.486
3,5
5-
Eğitim Öğretim Hizmetleri
30.866
3,3
6-
TSK  ( Jandarma ve Sahil G.K. dahil )
6.775
                            2,8
7-
Din Hizmetleri
                   1.997
1,8
8-
Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizm.
6.382
1,6
9-
Mahalli İdareler
2.349
1
Görevine son verilen personelin bazı sınıf/kurumlar itibariyle, toplam çalışanlara oranında, ilk sırayı yargı mensuplarının aldığı; yargı mensuplarını mülki idare amirinin izlediği görülmektedir.]
DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.
*****

12 Mart 2017 Pazar

YETER!... YETER ARTIK!

YETER!... YETER ARTIK!
Ahmet B. ERCİLASUN
bercilasun@hotmail.com

Yeter, yeter artık! Dinimizi bize bırakın!

Yeter, yeter artık! Dinimizi, dinimizin mübarek kavramlarını siyaset meydanlarının kirli havasıyla kirletmeyin!

Yeter, yeter artık! Çirkin siyaset oyunlarınıza yüce yaratanımızın adını karıştırmayın! Sevgili peygamberimizin adını kirli siyasetinizin içine sokmayın!

Yeter, yeter artık! Bırakın bu millet, hangi partiden olursa olsun, kalbinin en ince hisleriyle, Allah'ı ile baş başa kalsın!

Yeter artık, girmeyin bu milletin vicdanına! Zedelemeyin dinî duygularımızı! İmanımızı sorgulamayın! Çıkın içimizden, çıkın!

Gidin, gösteriş yapmadan ibadetinizi eda edin! Allah ile baş başa kalın! Hiçbir karşılık beklemeden, siyasetin hırslarına kapılmadan, ihlas ile Allah'a yönelin!

Siyaset yapacaksanız sadece siyaset yapın! Dini siyasete alet etmeyin! Sizin gibi düşünen de var, düşünmeyen de var. Sizin gibi düşünmeyenleri dinden soğutmayın! İnsanlara Müslümanlık buysa... dedirtmeyin!

Yeter artık, siyasi nutuklarınızı dinî kavramlarla doldurmayı bırakın! O konuştuğunuz yer siyaset meydanı, o konuştuğunuz yer siyaset kürsüsü. Camide vaaz etmiyorsunuz, minberde hutbe okumuyorsunuz; siyasi konuşma yapıyorsunuz. Dinî kavramların, ayetlerin, hadislerin ne işi var ağzınızda? Kendi partinizden olmayanları, sizin gibi düşünmeyenleri Allah ile mi susturacaksınız, din ile mi susturacaksınız? Yeter artık, yeter, dinimizi bize bırakın!

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

*****

*****

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder